PREMII PENTRU CITITORII FIDELI AI REVISTEI NATURA

PREMII PENTRU CITITORII FIDELI AI REVISTEI NATURA
Revista NATURA în ospeţie la elevii din Orhei. Foto: arhiva redacţiei

Precum a devenit deja o tradiţie, şi în acest an, revista Natura, a oferit două tipuri de premii:

Premii pentru grupurile de abonați și Premii pentru abonații individuali.

Prima categorie include premierea instituțiilor de învățământ, a doua - premierea abonaților ca persoane fizice (extragere online, prin aplicaţia random.org), în baza dovezilor de abonare (copia abonamentului), transmisă la redacţie până la data de 31 decembrie 2019.

În total, 25 de instituții școlare și 120 de persoane intră în posesia cadourilor revistei Natura și a partenerilor acesteia.

Premiile vor fi transmise de către redacţie în adresa câștigătorilor, până la data de 20 martie 2020. 

 

Revista NATURA acordă următoarele tipuri de premii către cei mai fideli cititori ai săi:

Enciclopedia Universală Britannica, 16 volume: Liceul Teoretic „Nicolae Donici”, Dubăsarii Vechi, Criuleni

10 tablouri fotografice - Liceul Teoretic „Emil Nicula”, Mereni, Anenii Noi

5 jocuri educative „Râurile Moldovei” și set imagini „Monumente ale naturii”:

  • Gimnaziul Fundurii Vechi, Glodeni;
  • Gimnaziul Corjova, Criuleni;
  • Liceul Abaclia, Basarabeasca;
  • Gimnaziul Clocușna, Gimnaziul Mihălășeni, Ocnița;
  • Gimnaziul Suhuluceni, Gimnaziul Budăi, Telenești;
  • Gimnaziul Șirăuți, Gimnaziul Coteala, Gimnaziul Colicăuți, Briceni;
  • Liceul Teoretic Fetești, Gimnaziul Lopatnic, Gimnaziul Hancăuți, Grădinița Fântâna Albă, Gimnaziul Terebna, Edineț;
  • Gimnaziul Pârjolteni, Școala primară Buda, Călărași;
  • Gimnaziul Slobozia, Liceul Olănești, Ștefan Vodă;
  • Liceul Gura Galbenă, Cimișlia;
  • Liceul Cărpineni, Hâncești;
  • Gimnaziul Bocani, Fălești,
  • Liceul „Mihai Eminescu”, Sângerei.

Premii pentru abonații individuali (extragerea prin aplicaţia random.org, în mod electronic, iar unii au avut noroc repetat)
 

30 calendare de masă pentru 2020:

  1. Felicia Cărbune, Fundurii Vechi, Glodeni
  2. Mihail Barburas, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  3. Maxim Burduja, Bălţi;
  4. Dan Mînzatu, Franţa
  5. Daniela Savineţ, Mereni, Anenii Noi
  6. Ana-Maria Dudca, Mereni, Anenii Noi
  7. Vladimir Pleșca, Coteala, Briceni
  8. Ion Rusu, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  9. Marcel Curtiș, Coteala, Briceni
  10. Andreea Cotoman, Bălăbănești, Criuleni
  11. Nina Danilov, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  12. Sanda Racu, Mereni, Anenii Noi
  13. Feodor Ciobanu, Mereni, Anenii Noi
  14. Elena Panainte,Mereni, Anenii Noi
  15. Elena Marteciuc, Mereni, Anenii Noi
  16. Andrei Cuciuc, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  17. Sergiu Calcatinghe, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  18. Galina Poalelungi, Corjova, Criuleni
  19. Iurie Ciorba, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  20. Gheorghe Cerî, Mereni, Anenii Noi
  21. Livia Coroliuc, Fundurii Vechi, Glodeni
  22. Mihail Mafteuţă, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  23. Maxim Curasevici, Mereni, Anenii Noi
  24. Norinela Vlas, Ungheni
  25. Nicoleta Botnaru, Mereni, Anenii Noi
  26. Ion Digol, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  27. Grigore Macarenco, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  28. Viorica Puică, Căușeni
  29. Marius Cimbir, Corjova, Criuleni
  30. Veaceslav Boșneaga, Dubăsarii Vechi, Criuleni

20 maiouri cu logo-ul NATURA

  1. Vadim Ceban, Fundurii Vechi, Glodeni
  2. Luca Ciobanu, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  3. Daria Musteaţa, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  4. Tatiana Coroi, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  5. Dumitru Astifeni, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  6. Maria Cernenco, Corjova, Criuleni
  7. Semion Lungu, Mereni, Anenii Noi
  8. Ghenadii Agreci, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  9. Gheorghe Cerî, Mereni, Anenii Noi
  10. Viorica Minciuna, Corjova, Criuleni
  11. Valentin Vieru, Mereni, Anenii Noi
  12. Tudor Lungu, Mereni, Anenii Noi
  13. Vera Zatic, Corjova, Criuleni
  14. Eugenia Bondarciuc, Telenești
  15. Angela Pleșca, Coteala, Briceni
  16. Zinaida Ciobanu, Chișinău
  17. Mădălina Chisnenco, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  18. Daria Vrabie, Fundurii Vechi, Glodeni
  19. Grigore Macarenco, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  20. Olga Cravcenco, Mereni, Anenii Noi

30 jocuri „Râurile Moldovei”

  1. Maria Spânu, Telenești
  2. Eugenia Cazacu, Mereni, Anenii Noi
  3. Angela Vasluian, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  4. Tatiana Puică, Cantemir
  5. Ina Rusu, Spania;
  6. Ina Bradu, Chișinău
  7. Dinu Gritiniuc, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  8. Georgeta Negru, Vatici, Orhei
  9. Iulian Ţopa, Corjova, Criuleni
  10. Inga Saratean, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  11. Irina Chiurcciu, Onești, Hâncești
  12. Valeria Gamart, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  13. Dumitru Bruma, Mereni, Anenii Noi
  14. Denisa Vulpe, Coteala, Briceni
  15. Aurelia Pascaru, Coteala, Briceni
  16. Raisa Mereuţă, Căușeni
  17. Andreea Marian, Mereni, Anenii Noi
  18. Ion Odagiu, Fundurii Vechi, Glodeni
  19. Mihail Spinosu, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  20. Mihaela Sava, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  21. Oleg Afteni,Dubăsarii Vechi, Criuleni
  22. Vadim Capris, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  23. Emilia Lavcaia, Fundurii Vechi, Glodeni
  24. Vera Dolineanschii, Fundurii Vechi, Glodeni
  25. Violina Grușevscaia, Coteala, Briceni
  26. Sorin Toma, Mereni, Anenii Noi
  27. Ana Bruma, Mereni, Anenii Noi
  28. Valetina Baciu, Mereni, Anenii Noi
  29. Mădălina Dudnic, Fundurii Vechi, Glodeni
  30. Renat Bogaci, Mereni, Anenii Noi

20 cărţi poştale (set) NATURA

  1. Ana Prodan, Mereni, Anenii Noi
  2. Teodor Buzu, Cehia
  3. Vasile Filimon, Chișinău
  4. Denis Creţu, Fundurii Vechi, Glodeni
  5. Veronica Stratu, Mereni, Anenii Noi
  6. Evgraf Chetrușca, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  7. Victor Postică, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  8. Iurie Ciorba, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  9. Nicolae Odagiu, Fundurii Vechi, Glodeni
  10. Livia Coroliuc, Fundurii Vechi, Glodeni
  11. Ion Rusnac, Ţareuca, Rezina
  12. Stela Reulet, Corjova, Criuleni
  13. Constantin Burlea, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  14. Daria Vrabie, Fundurii Vechi, Glodeni
  15. Ion Andoni, Văleni, Cahul
  16. Alexei Creanga, Corjova, Criuleni
  17. Sergiu Ardeleanu, Cureșnița, Soroca
  18. Andreea Coipan, Mereni, Anenii Noi
  19. Constantin Speianu, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  20. Ana-Veronica Costeţchii, Dub. Vechi, Criuleni

10 traiste cu logo-ul NATURA

  1. Marius Boaghi, Mereni, Anenii Noi
  2. Alexandrina Barbaroș, Mereni, Anenii Noi
  3. Vitali Leahu, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  4. Iana Deleu, Mereni, Anenii Noi
  5. Petru Braguţa, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  6. Olga Uzun, Chișinău
  7. Iuliana Cantaragiu, Chișinău
  8. Feodora Talmazan, Mereni, Anenii Noi
  9. Sergiu Odagiu, Fundurii Vechi, Glodeni
  10. Svetlana Burduja, Corjova, Criuleni

10 „Enciclopedia păsărilor”:

  1. Galina Poalelungi, Corjova, Criuleni
  2. Aurelia Delibaltov, Cantemir
  3. Maria Pascari, Corjova, Criuleni
  4. Victor Sîrbu, Mereni, Anenii Noi
  5. Maria Spânu, Telenești
  6. Mihail Berzan, Dubăsarii Vechi, Criuleni
  7. Vlada Babinschi, Fundurii Vechi, Glodeni
  8. Olga Uzun, Mereni, Anenii Noi
  9. Ala Lavric, Cantemir
  10. Teodor Garabajiu, Olișcani, Șoldănești.